Zachodniopomorski Szlak Żeglarski – sieć portów turystycznych Pomorza Zachodniego – Przygotowanie Wyspy Grodzkiej pod budowę transgranicznej bazy turystyki żeglarskiej

2012-08-20 do 2013-10-13
Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka na lata 2007 - 2013

Inwestycja realizowana przez Gminę Miasto Szczecin w ramach projektu pn. „Zachodniopomorski Szlak Żeglarski – sieć portów turystycznych Pomorza Zachodniego”  stanowi I etap realizacji budowy Portu Jachtowego w Szczecinie. W ramach I etapu budowy portu zostanie wykonane podniesienie rzędnej terenu Wyspy Grodzkiej oraz doprowadzenie na wyspę niezbędnych instalacji, w tym teletechnicznej, elektrycznej, wodociągowej, kanalizacyjnej sanitarnej i deszczowej a także budowa podstawowej infrastruktury technicznej i administracyjnej.

Lider Projektu: Zachodniopomorska Regionalna Organizacja Turystyczna.

Partnerzy w Projekcie:

• Stowarzyszenie Euro Jachtklub Pogoń
  • Jachtklub Akademickiego Związku Sportowego w Szczecinie
  • Gmina Międzyzdroje
  • Gmina Wolin
  • Gmina Kamień Pomorski
  • Gmina Miasto Szczecin
  • Zarząd Portu Morskiego Sp. z o.o.
  • Gmina Dziwnów
  • Miasto Darłowo

II. REZULTATY INWESTYCJI

Realizacja inwestycji przyczyni się do:

- rozwoju gospodarczego i aktywizacji społecznej regionu polskiego wybrzeża Bałtyku poprzez rozwój krajowej i zagranicznej turystyki wodnej

- poprawy i dywersyfikacji oferty turystycznej i rekreacyjnej Szczecina.

III.WYKONAWCY

- Autor projektu budowlanego: PPA podczaszy pracownia architektury
- Inżynier Kontraktu:  - NBQ Sp. z o.o.
- Wykonawca robót budowlanych:  - ENERGOPOL-Szczecin S. A.

Projekt uzyskał dofinansowanie z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka  na lata 2007 - 2013 w ramach: Osi priorytetowej 6 „Polska gospodarka na rynku międzynarodowym”
Działanie 6.4 „Inwestycje w produkty turystyczne o znaczeniu ponadregionalnym”

Kwota dofinansowania wynosi ok. 8.660. 800 PLN, bieżąca wartość dofinansowania pozyskana przez Urząd Miasta Szczecin: 0,00 PLN.