Muzeum Techniki i Komunikacji - Zajezdnia Sztuki w Szczecinie

2009-04-27 do 2010-10-29

I. OPIS INWESTYCJI

Zakres prac budowlanych obejmował:
- remont i modernizację hal zajezdni z zachowaniem dotychczasowej architektury,
- wzniesienie części magazynowo – biurowo – administracyjnej Muzeum, w której oprócz pomieszczeń administracyjnych mieścić się będzie czytelnia dla zwiedzających,
- przywrócenie możliwości poruszania się po dziedzińcu i dostępu do wnętrza hal wystawowych pojazdów szynowych,
- utworzenie nad częścią dziedzińca zadaszenia dzięki któremu powstanie dodatkowa powierzchnia ekspozycyjna,
- modernizację sieci trakcyjnej znajdującej się na terenie Muzeum oraz połączenie jej z miejską siecią tramwajową, co umożliwi organizowanie wycieczek zabytkowymi pojazdami szynowymi po ulicach Szczecina.
Ponadto zakupione zostało wyposażenie niezbędne do prawidłowego funkcjonowcania Muzeum tj. wyposażenie pomieszczeń biurowych, zaplecza socjalnego, kasy i szatni, magazynów oraz warsztatu konserwatorskiego.

II. REZULTATY INWESTYCJI

Realizacja inwestycji przyczyniła się do:
- stworzenia unikalnej placówki muzealnej będącej ewenementem w skali kraju, atrakcyjnej turystycznie i kulturowo,
- zagospodarowania terenów poprzemysłowych zagrożonych postępującą degradacją,
- rewitalizacji obiektów zabytkowych.

III. WYKONAWCY

- Autor projektu budowlanego:
Biuro Projektowo-Inżynierskie „REDAN” sp. z o.o. ze Szczecina

- Inżynier Kontraktu :
P. U. I. EKO-INWEST S.A.

- Wykonawca robót budowlanych :
konsorcjum firm „Erbud” S.A. Warszawa i „Restauro” sp. z o.o. z Torunia

IV. WARTOŚĆ INWESTYCji

Wartość inwestycji: 17 500 000 PLN

Zadanie otrzymało dofinansowanie z Norweskiego Mechanizmu Finansowego i Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG ) w wysokości 2 342 374,75 Euro, bieżąca wartość dofinansowania pozyskana przez Urząd Miasta Szczecin: 6 877 963,25 PLN.

V. HARMONOGRAM INWESTYCJI

Okres realizacji: kwiecień 2009 rok - październik 2010 rok

VI. LOKALIZACJA INWESTYCJI

Inwestycja zlokalizowana jest przy ulicy Niemierzyńskiej 18A w Szczecinie.