Modernizacja dostępu drogowego do Portu w Szczecinie

2011-02-16 do 2013-08-02
Drogownictwo
Środki właasne

W ramach zadania planuje się wykonać:- przebudowę dwóch jezdni ulicy Struga w ciągu drogi krajowej nr 10, - budowę estakad w ciągu ul. Struga o długości około 215m, - budowę dużego ronda na skrzyżowaniu ulic: Struga, Zwierzyniecka i Pomorska, - przebudowę skrzyżowania północnej drogi wspomagającej i ulicy Pomorskiej, - przebudowę południowej drogi wspomagającej na odcinku od ulicy Iwaszkiewicza do włączenia w rondo, - budowę parkingu, - budowę tras pieszych i rowerowych, - budowę kanalizacji deszczowej i ściekowej, - przebudowę sieci wodociągowej i gazowej, - budowę sieci energetycznej oraz oświetlenie ulicy.

Inwestycja na mocy Umowy o dofinansowanie otrzymała wsparcie finansowe w ramach działania 7.2 Programu Opieracyjnego Infrastruktura i Środowisko. Wielkość dofinansowania wynosi ok. 79 090 000 PLN, bieżąca wartość dofinansowania pozyskana przez Urząd Miasta Szczecin: 49.907.733,25 PLN.