Filharmonia Szczecińska im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie

2011-03-01 do 2013-10-01
Projekt uzyskał dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013 w ramach: Osi Priorytetowej 6 „Rozwój Funkcji Metropolitalnych”, Działania 6.2. „Wzrost atrakcyjności kulturalnej na obszarze metropolitalnym”, Poddziałania 6.2.1. „Rozwój infrastruktury kulturalnej na obszarze metropolitalnym”. Kwota dofinansowania wynosi ok. 39 286 228,93 PLN, bieżąca wartość dofinansowania pozyskana przez Urząd Miasta Szczecin: 13.268.989,36 PLN.

W ramach zadania planuje się budowę nowego obiektu Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. W wyniku realizacji przedsięwzięcia powstanie pięciokondygnacyjny budynek. Obiekt zbudowany ma zostać na zasadzie połączonych ze sobą elementów - białych, krystalicznych pudełek ze spiczastymi dachami, co w rezultacie tworzyć będzie homogeniczną i zwartą bryłę, o jednolitym wyglądzie w dzień i w nocy. Obiekt ma za zadanie stać się nową ikoną architektury dla Miasta Szczecina. Na obiekt będą się składały 2 sale koncertowe. Duża o max. pojemności 951 osób oraz mała o pojemności 192 osób. Główne wejście do budynku będzie prowadzić do reprezentacyjnego hollu wejściowego o wysokości trzech kondygnacji, który utworzy ogólnodostępną przestrzeń publiczną z możliwością różnorakiego wykorzystania. Znajdą się w nim kasy biletowe, informacja-punkt obsługi widza, szatnie, toalety. Na drugim i trzecim poziomie znajdować się będzie przestrzeń ogólnodostępna jak i pomieszczenia artystów, zaplecze, salonik VIP. Na ostatniej kondygnacji, pod rzeźbionym dachem znajdować się będzie przestrzeń ekspozycyjna. Budynek dysponować będzie dwoma poziomami podziemnego parkingu z wjazdem od ulicy Małopolskiej, w sumie na 157 miejsc.

„Projekt współfinansowany przez Unię Europejska z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013”